Dzień Niezapominajki

15 V to od 8 lat obchodzone w naszej gminie Święto Niezapominajki. Wprawdzie gminne obchody miały miejsce w SP Klucze, my jednak postanowiliśmy w Rodakach również uczcić ten dzień i dlatego zorganizowaliśmy niezapominajkowy koncert.

15V to nie tylko Święto Niezapominajki, to również Międzynarodowy Dzień Rodziny. Połączyliśmy te dwie uroczystości i zaprezentowaliśmy mieszkańcom Niezapominajkowy Koncert dla Rodzin. Koncert rozpoczął się w niedzielę o 17.00, a przybyli na niego tłumnie mieszkańcy Rodak. Dzieci – uczniowie miejscowej szkoły zaprezentowały piosenki, tańce, wiersze oraz nagrodzony Grand Prix podczas przeglądu teatrów dziecięcych i młodzieżowych w Olkuszu spektakl ,,Szewczyk Dratewka”. Drużyna ,,Afrykańskie wieżowce” pokazała impresję teatralną, która zajęła I miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności. Na zakończenie odbył się pokaz judo i akrobatyki sportowej. Występy uczniów urozmaiciła aukcja wykonanych przez dzieci prac plastycznych.


Mieszkańcy Rodak w trakcie koncertu mogli wziąć udział w loterii fantowej, kupić pyszne kiełbaski, napić się kawy i herbaty. Jeszcze długo po zakończeniu koncertu trwały rozmowy i wspólne zabawy. Atrakcją było zwiedzanie wozu strażackiego. Koncert był możliwy dzięki pracy wielu ludzi dobrej woli – ofiarnych nauczycieli, pracowników obsługi szkoły, wspaniałej Rady Rodziców, Pana Mieczysława Kumeli, Pana Mieczysława Binka, Pana Grzegorza Sobczuka oraz sponsorów – Państwa Agnieszki i Sebastiana Baców, Gabrieli i Jerzego Pandlów, Agnieszki i Rafała Barczyków, Ady i Jerzego Jelonków, Katarzyny Domagały, Teresy Kidawy, Marka Domagały. W organizacji przedsięwzięcia pomagali niezawodni strażacy z komendantem Radosławem Karolczykiem na czele. Koordynatorem tego bardzo udanego wydarzenia była Pani Renata Niepsuj.

Cel zbiórki pieniędzy był jeden – dzieci zbierały pieniądze na ,,Piłkarzyki” – grę świetlicową, o której od dawna marzą. Zebraliśmy 1137 zł. DZIĘKUJEMY!!!

 
 

0 Komentarzy

Możesz być pierwszym, który doda komentarz.

 
 

Skomentuj