Drużyna z Rodak Mistrzem Polski w Ogólnopolskim Turnieju Twórczego Rozwiązywania Problemów

Kreatywność jest siłą napędową innowacji i głównym czynnikiem rozwoju kompetencji osobistych, zawodowych, społecznych i związanych z przedsiębiorczością, a także pomyślności wszystkich członków społeczeństwa.

Decyzja Parlamentu Europejskiego i Rady dotycząca Europejskiego Roku Kreatywności i Innowacji 2009

Rok 2009 został ogłoszony przez Parlament Europejski Europejskim Rokiem Kreatywności i Innowacji. Polskim Ambasadorem Roku Kreatywności i Innowacji został Lech Wałęsa. W Polsce podejmuje się wiele inicjatyw wspierających obchody Roku. Ministerstwo Edukacji Narodowej inicjuje i popiera wydarzenia związane z rozwojem kreatywności i wspieraniem rozwoju ucznia.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Rodakach od trzech lat realizują międzynarodowy Program Destination Imagination. Program ten to najbardziej kreatywny, edukacyjny program Twórczego Rozwiązywania Problemów w Praktyce. Opiera się on o dwa zasadnicze elementy istotne zarówno w metodyce, jak i w samym procesie twórczego rozwiązywania problemów- wyzwaniach drużynowych i wyzwaniach ,,na już”. W tym roku szkolnym Program realizowany jest już od września. W trakcie zajęć pozalekcyjnych uczniowie przygotowywali rozwiązanie Wyzwania drużynowego oraz ćwiczyli zadania uczące samodzielności, szybkości, błyskotliwości i odwagi w myśleniu twórczym. Finałem przygotowań był Ogólnopolski Turniej, który w tym roku miał miejsce w Otwocku 20 i 21 III.

 

Uczniowie z Rodak odnieśli ogromny sukces. Nie tylko zostali Mistrzami Polski w wybranym przez siebie Wyzwaniu drużynowym, ale również otrzymali nagrodę KREATORA za najbardziej twórcze, oryginalne i kreatywne rozwiązanie problemu. Należy dodać że otrzymanie nagrody Kreatora jest marzeniem każdej drużyny biorącej udział w Turnieju.

Trenerem zwycięskiej drużyny w składzie- Aleksandra Barczyk, Zuzanna Dziechciewicz, Ola Kłoda, Oliwia Majewska, Karolina Pałka i Katarzyna Sopęch jest pani Ewa Majewska Kłoda. Trenerkę aktywnie wspierali w przygotowaniach drużyny pracownicy szkoły z paniami Barbarą Wojnar i Anną Kozieł na czele.

 
 

0 Komentarzy

Możesz być pierwszym, który doda komentarz.

 
 

Skomentuj