Designed and built with care, filled with creative elements

Top
Image Alt

ZWIEDZAMY PRAGĘ

  /  Aktualności główne (Szkoła)   /  ZWIEDZAMY PRAGĘ

ZWIEDZAMY PRAGĘ

          W dniach 31 maja- 2 czerwca uczniowie naszej szkoły wyjechali na wycieczkę, do stolicy naszych południowych sąsiadów, do Pragi.   Pierwszego dnia uczestnicy przybyli do  Morawskiego Krasu- Parku Krajobrazowego   by zwiedzać Jaskinię  Punkvy.  Zwiedzanie jaskini Punkevni składało się z dwóch etapów, pierwszy to spacer przez jaskinię tak zwanymi suchymi korytarzami i katedrami, kończyło się  na dnie Przepaści Macocha, drugi etap to spływ łodziami podziemną rzeką. Uczniowie mogli podziwiać podziemne formy ze stalagmitami i stalaktytami tworzone przez wieki.

    Drugi dzień był bardzo napięty. Zwiedzaliśmy Plac Wacława z pomnikiem św. Wacława, Muzeum Narodowe, Brama Prochowa, Rynek Starego miasta, Ratusz ze słynnym zegarem „Orloj”,  Kościół Św. Mikołaja, Kościół Marii Panny,  dzielnicę Żydowską- Jozefów.  

       Trzeciego dnia zwiedzaliśmy Klasztor na Strachowie, kompleks Pałacowy Hradczany z katedrą Św. Wita, Zamkiem Królewskim, Złotą Uliczką, Most Karola, Mała Strana- dzielnica bogatych kupców niemieckich z pięknymi barokowymi pałacami i kamienicami, Ogrody Walensteina, Stare Miasto z zabytkowymi kamienicami.

Była to niezapomniana przygoda  i wielka lekcja historii.