Designed and built with care, filled with creative elements

Top
Image Alt

Dziękczynna pielgrzymka dzieci komunijnych z naszej szkoły

  /  Aktualności główne (Szkoła)   /  Dziękczynna pielgrzymka dzieci komunijnych z naszej szkoły

Dziękczynna pielgrzymka dzieci komunijnych z naszej szkoły

Tradycją naszej parafii jest organizowanie dziękczynnej pielgrzymki dla dzieci, które po raz pierwszy przyjęły Komunię Świętą. Głównym celem jest dziecięce dziękczynienie za dar Komunii, a także za rodziców, bliskich, duszpasterzy i katechetów. Pielgrzymka ma również na celu zawierzenie Matce Bożej kolejnych lat życia w łączności z Bogiem.

Tak też było i w tym roku. Na szlak pielgrzymkowy wybraliśmy Zakopane, ponieważ,w tym roku a dokładnie 6 sierpnia 2022,  obchodziliśmy jubileusz 25- lecia pobytu Ojca św. Jana Pawła II w Zakopanem.

Pierwsze kroki naszego pielgrzymowania skierowaliśmy do Narodowego Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach  i  wyraziliśmy   Matce  Bożej,  naszą miłosć.

Podziwialiśmy też piękną architekturę  i kunszt pracy artystów górali.

Sanktuarium to wybudowano jako wotum za ocalenie życia papieża Jana Pawła II, po zamachu z 13 maja 1981. Kościół  powstał w  latach 1987–1992. Świątynia została konsekrowana przez Jana Pawła II

7 czerwca 1997 w czasie VI pielgrzymki do Polski.

Po modlitwie i zrobieniu pamiatkowych zdjęć, udaliśmy się pod Wielką Krokiew, aby obserwować skoki narciarskie na igielicie w wykonaniu młodych adeptów tej dyscypliny sportu.

Naszą uroczystą Eucharystię w strojach liturgicznych, mieliśmy  o godz. 15.00 na dolnych Krupówkach w kościele pw. Najświętszej Rodziny ofiarując się wraz z rodzicami.  Po tym uroczystym przeżyciu mieliśmy czas aby coś zjeść, odpocząć lub kupić pamiątkę. Pielgrzymka była prawdziwym umocnieniem ciała i ducha.