MATERIAŁY ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY 15.06-19.06

Drodzy Rodzice!
W bieżącym tygodniu porozmawiamy o muzyce. Dzieci będą uczestniczyły w wielu zaba¬wach dźwiękowych, tworzyły instrumenty, poznawały różne rodzaje ekspresji muzycznej. próbo¬wały nazywać uczucia, które im towarzyszą podczas słuchania i tworzenia muzyki. Będą uczestniczyły w zabawach badawczych, wykonają eksperyment pokazujący drganie fal dźwiękowych. Rozwiną swoje umiejętności matematyczne, klasyfikując przedmioty i definiując podobieństwa i różnice między nimi.

Dopasują różne rodzaje utworów do odpowiednich uroczystości. Zaśpiewają „Sto lat” i poznają jego odpowiednik w języku angielskim. Dzieci poznają i nauczą się rozpoznawać lite¬rę h, H, pisać ją po śladzie i samodzielnie. Dzieci spróbują wyrażać treść utworu poprzez ruch i środki plastyczne. Utrwalą informacje dotyczące bezpiecznego poziomu głośności dźwięków, dowiedzą się, jak dbać o słuch. Namalują ilustrację do utworu Walc kwiatów P. Czajkowskiego. Stworzą gitarę według instrukcji obrazkowej.
Jak mogą Państwo w codziennych aktywnościach wesprzeć swoje dziecko?
Warto razem z dziećmi podejmować wiele aktywności muzycznych: śpiewanie, konstruowanie instrumentów, układanie i odtwarzanie muzycznych rytmów, słuchanie różnych rodzajów muzyki itp. Pomoże to dzieciom rozwinąć słuch muzyczny, a to z kolei wesprze je w nauce czytania i pisa¬nia. Warto również rozmawiać z dzieckiem o tym, w jaki sposób dbać o słuch, oraz jakie są konse¬kwencje przebywania w hałasie.

15.06.2020 – 19.06.2020 W KRAINIE MUZYKI

1 15.06.2020 poniedziałek „Instrumenty muzyczne”
2 16.06.2020 wtorek „Mała orkiestra”
3 17.06.2020 środa „Muzyka wokół nas”
4 18.06.2020 czwartek „Muzyka okolicznościowa”
5 19.06.2020 piątek „Jak dbać o słuch”

RELIGIA:

 
 

0 Komentarzy

Możesz być pierwszym, który doda komentarz.

 
 

Skomentuj