Ty też możesz wesprzeć Kampanię Wodną – bo jedna mała butelka wystarczy, aby zapewnić dostęp do 5 litrów czystej wody

Kontynuacją działań związanych z kształtowaniem postaw i zachowań proekologicznych oraz świadomości ekologicznej wśród uczniów jest kolejny konkurs organizowany w Szkole Podstawowej w Rodakach.

Konkurs zatytułowany „Ty też możesz wesprzeć Kampanię Wodną – bo jedna mała butelka wystarczy, aby zapewnić dostęp do 5 litrów czystej wody” to przyłączenie się do ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Polską Akcję Humanitarną. w ramach Kampanii Wodnej, która gromadzi fundusze na budowę studni i ujęć wody w Sudanie Południowym, regionie o katastrofalnej sytuacji wodnej. Dzięki środkom pozyskanym w ramach akcji do tej pory wybudowano 8 studni. W planach jest kolejnych 11. Zapewnią one dostęp do czystej wody dla ok. 11 tys. osób.

 

Głównym założeniem konkursu jest nie tylko wsparcie w zbieraniu funduszy na pomoc w budowaniu studni ludziom nie mającym dostępu do wody pitnej, ale także pogłębienie wiedzy na temat wody – jej znaczenia dla życia na Ziemi, ugruntowanie wiedzy o wodzie jako wyczerpywanym zasobie naturalnym, poznanie sposobów oszczędzania wody w domu i szkole, uświadamianie zagrożeń związanych z nieodpowiedzialnym postępowaniem wobec środowiska, zwłaszcza z niewłaściwym wykorzystaniem wody.

Inicjatorką konkursu jest Dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty w Kluczach mgr Zofia Lucyna Latos, a honorowy patronat nad konkursem objęła Wójt Gminy Klucze Małgorzata Węgrzyn. Przedmiotem konkursu będą etykiety z charakterystycznych butelek 0,33 l wody „Cisowianka”, które zostały wyprodukowane na potrzeby Kampanii Wodnej zebrane przez uczestników konkursu w okresie od 20 kwietnia 2009 roku do 5 czerwca 2009. Konkurs przeprowadzony będzie w II kategoriach: I kategoria – najlepsza klasa (dla uczniów 0 – 3 i 4 -6 ), II kategoria – najlepszy uczeń. Przedmiotem oceny konkursu będzie ilość zebranych przez uczestników konkursu w wyznaczonym terminie etykiet z charakterystycznych butelek 0,33l wody „Cisowianka”. Dla zwycięzców konkursu przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Do wzięcia udziału w konkursie zostały zaproszone również inne Szkoły Podstawowe z terenu gminy Klucze

 
 

0 Komentarzy

Możesz być pierwszym, który doda komentarz.

 
 

Skomentuj