I Gminny Obcojęzyczny Konkurs Recytatorski

W dniu 11 marca 2008 roku w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Rodakach odbył się I GMINNY OBCOJĘZYCZNY KONKURS RECYTATORSKI, którego tematem była „Przyroda w literaturze obcojęzycznej”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV-VI z całej gminy Klucze. Zmagania konkursowe przebiegały w dwóch kategoriach językowych.

Jako pierwsi swe umiejętności zaprezentowali amatorzy języka angielskiego. Wśród nich najlepsza okazała się uczennica klasy V ze szkoły Podstawowej w Bydlinie. II miejsce przypadło w udziale Anastazji Pandel ze Szkoły Podstawowej w Kluczach, natomiast III nagrodę zdobyła Anna Oruba z SP w Kwaśniowie. Laureatką konkursu w kategorii języka niemieckiego została Klaudia Kulawik – uczennica klasy IV Szkoły Podstawowej w Chechle, która swą recytacją zachwyciła jurorów. II nagrodę otrzymała Katarzyna Sopęch, reprezentująca SP w Rodakach – organizatora konkursu, natomiast III miejsce przypadło w udziale Szczepanowi Nowakowi ze SP w Kwaśniowie. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe.

Uwieńczeniem konkursu był występ dzieci ze SP w Rodakach. Uczniowie zaprezentowali krótki program artystyczny, który przyniósł im I miejsce na tegorocznym Ogólnopolskim Turnieju Kreatywności w Otwocku. Organizatorzy konkursu planują ująć GMINNY OBCOJĘZYCZNY KONKURS RECYTATORSKI w kalendarzu imprez cyklicznych, a w przyszłym roku zaprosić do udziału w nim również uczniów klas I-III.

Organizatorkami konkursu były Panie: Anna Kozieł i Ewa Majewska-Kłoda.

 
 

0 Komentarzy

Możesz być pierwszym, który doda komentarz.

 
 

Skomentuj