Sukces drużyny z Rodak na Ogólnopolskim Turnieju Kreatywności

Drużyna z SP w Rodakach w składzie: Aleksandra Barczyk, Weronika Leśniak, Oliwia Majewska, Klaudia Mudyna, Karolina Pałka, Kinga Plewicka i Anita Ścisłowska zajęła I miejsce na „Ogólnopolskim Turnieju Kreatywności 2007/08”. Ponadto „KĄŚLIWE MIODUNKI” (turniejowa nazwa drużyny) zdobyły wyróżnienie specjalne za dekoracje. Trenerkami drużyny były panie: Anna Kozieł i Małgorzata Leśniak. Turniej odbył się w Otwocku w dniu 8 – 9 marca. Dziewczynki zwyciężyły w kategorii „Wyzwania C – młodsza grupa wiekowa”. „Ogólnopolski Turniej Kreatywności” organizowany jest w ramach Programu OczyMa Wobraźni…a, bazującego na amerykańskim programie Destination Imagination. DI to międzynarodowy edukacyjny program Twórczego Rozwiązywania Problemów w Praktyce.

 

Turniej przebiega dwuetapowo. Etap I to WYZWANIA DRUŻYNOWE. Zespół przygotowuje wcześniej, a następnie prezentuje publiczności i ekspertom jedno wyzwanie wybrane spośród 5 różnych kategorii. „KĄŚLIWE MIODUNKI” przygotowały w tym roku wyzwanie o charakterze scenicznym z koniecznością zaprezentowania stworzonego przez siebie elementu technicznego. Motto etapu II, czyli WYZWANIA NA JUŻ, brzmi „Rozpędź swoją wyobraźnię”. Drużyna musi w nim przedstawić ekspertom niebanalne, odważne twórczo, nieszablonowe rozwiązanie konkretnego problemu.

Tegoroczne zmagania turniejowe były ogromnym przeżyciem nie tylko dla drużyny, ale i dla wielu innych uczniów szkoły. Uczestnictwo w Turnieju (także w charakterze publiczności) oraz możliwość zwiedzania Warszawy podczas 3-dniowej wycieczki były nagrodą dla uczniów najbardziej zaangażowanych w projekt „Super szkoła”. To właśnie ze środków organizowanego przez Towarzystwo Oświatowe Ziemi Chrzanowskiej w Chrzanowie i dotowanego ze środków Unii Europejskiej oraz budżetu państwa projektu sfinansowane zostały: wycieczka do stolicy oraz trwające prawie rok zajęcia pozalekcyjne z „Kreatywności”.

 
 

0 Komentarzy

Możesz być pierwszym, który doda komentarz.

 
 

Skomentuj